مطالب مشابه

6 ديدگاه

 1. 1

  Farnaz

  سلام؛ برای تعهد های ساده اما مهم(مثلا تعهد به صوری بودن ازدواج) بین دو فرد جهت محکم کاری باید چه کرد و اینکه اگر این تعهدات بین دو فرد کاملا خصوصی باشند میتوان تعهد نامه را به صورت خصوصی بین دو فرد نگه داشت یا نه؟
  و اینکه در صورت شکستن عهد از طرف یکی از طرفین، تعهد نامه‌ای که ثبت رسمی نشده است چقدر در دادگاه سندیت دارد!؟

  پاسخ
  1. 1.1

   فاطمه موسوی آرا

   سلام. به طور کلی تعهدات عادی ( غیر رسمی) در صورت اثبات وجود تعهد، معتبر و قابل استناد در محاکم هستند. اما در خصوص تعهد به صوری بودن ازدواج پیشنهاد می کنم چنانچه زوجه ( خانم) هستید حتما از زوج ( آقا) به صورت رسمی و محضری وکالت در طلاق داشته باشید در غیر اینصورت تعهدی که فرمودید هیچ اعتباری ندارد.

   پاسخ
 2. 2

  مهسم

  سلام من قراره جایی ضامن خواهرم بشم و تعهد محضری بدهم آیا میتونم تعهد غیر رسمی و خصوصی بین خودمون بگیرم که چنانچه برای ضماتی کردم مشکلی پیش اومد و خسارتی متوجه من شد بتونم ازش اعاده خسارت کنم؟؟ آیا معتبر هست؟

  پاسخ
  1. 2.1

   فاطمه موسوی آرا

   سلام. بله معتبر است منتها مهمه که این تعهدنامه به چه شکلی و با چه مفادی تنظیم بشه.

   پاسخ
 3. 3

  امین

  باسلام، خرید مغازه ای از یک فروشنده که فقط سند شهرداری دارد؛ قرار است انجام بگیرد با این شرط که بنگاهی می گوید من تعهد کتبی با مهر و امضاء بنگاه به تو می دهم که برایت سند تک برگ از اداره ثبت اسناد و املاک بگیرم. ولی زمان مشخص نمی کنم. لطفا چنانچه امکان دارد برای من خریدار متن تعهدنامه درست را بنویسید. آیا این تعهدنامه بنگاه معتبر است؟ متشکرم

  پاسخ
  1. 3.1

   فاطمه موسوی آرا

   سلام. پیشنهاد میکنم تهیه و تنظیم سند رسمی به نام شما بر عهده خود فروشنده باشه و برای این تعهد ضمانت اجرا پیش بینی کنید در هر حال چنانچه نیاز به تنظیم قرارداد بیع دارید حتما تمام جزئیات معامله رو حضورا در اختیار وکیل قرارداد بدید تا براتون یه قرارداد کامل و جامع تنظیم کنن طوری که منافع هر دو طرف حفظ بشه.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سایت متعلق به فاطمه موسوی آرا می باشد. | طراحی و اجرا: رضا احمدآبادی