تخلیه ی ملک

0
0

سوال کاربر

  • سلام . وقتتون بخیر . ببخشید من مادرم مالک یک واحد آپارتمان در شهرستان ساوه است که به خاطر اذیت های مستاجر به دلیل داشتن مهمان های زیاد خواستیم خانه را تخلیه کند از یک ماه قبل از پایان قرارداد به او اطلاع دادیم که خانه را تخلیه کند و ۳روز دیگر موعد پایان قرارداد است . ما یک اضهارنامه مبنی بر این که به دلیل مشکل مالی میخواهم خانه ی خود را به مبلغ ۱۷۰میلیون رهن دهم داده ام و امروز شنیده ام که این آقا میخواهد به دلیل باردار بودن خانمش که در ماه های اول بارداری است و با استفاده از قوانین کرونا میخواهد به دادگاه مراجعه کند و اجاره نامه را دادگستری یک سال برای او تمدید کند . من میخواستم بدونم می‌تواند همچین کاری کند و من برای مقابله با آن و بیرون کردن مستاجر با توجه به این که به خاطر کرونا حکم تخلیه نمیدهند  چه کاری میتوانم انجام دهم . خیلی ممنون میشم جواب بدین . خیلی لطف میکنید
  • مرجان مهلوجی پرسیده شده 1 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 1 هفته پیش
0
0

با سلام. طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص تخلیه آپارتمان مسکونی ( خرداد 1400) حداکثر افزایش مبلغ اجاره بها یا مبلغ رهن در تهران تا سقف 25 درصد و سایر کلان شهرها تا سقف 20 درصد و برای سایر مناطق شهری کشور تا سقف 15 درصد هست بنابراین شما باید مبلغ رهن یا اجاره را به توجه به این مصوبه افزایش دهید.

بر اساس این مصوبه در صورت عدم توافق طرفین و تمایل مستاجر، قرارداد اجاره به مدت یکسال به صورت خودکار تمدید می شود مگر اینکه شامل موارد استثنا شده در مصوبه شود. پیشنهاد میکنم موارد استثنا شده در این مصوبه را ( نه مورد) مطالعه کنید و برای تخلیه ملک به یکی از این استثنائات استناد کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وبسایت

کليه حقوق اين وب سایت متعلق به فاطمه موسوی آرا می باشد. | طراحی و اجرا: رضا احمدآبادی