دیه سربازی

پاسخ داده شده
0
0

سلام خدمت شما مشاور محترم
من درسال ۱۳۹۰ و در دوران آموزشی خدمت مقدس سربازی و در پادگان نظامی و بدون هیچ وسیله ایمنی و در حین تخریب دیوار و بر اثر برخورد پتک با دست راست ضمن شکستگی و خرد شدن انگشتان دست راست متاسفانه چهار تاندون از تاندونهای دست راستم پاره شد. و بعد از اعزام به بیمارستان دستم مورد عمل جراحی قرار گرفت .و بعد از عمل جراحی و دوران نقاهت و استراحت متاسفانه در چهار انگشت من دچار محدودیت حرکتی گرددید بطوری که کامل باز و بسته نمیشود و دو انگشت میانی اصلا تحرک ندارن و مداوم همراه با درد هست در کمسیون پزشکی با معلول خدمتی موافقت کرد .در ضمن در نامه پزشکی قانونی با هشت درصد دیه من موافقت گرددیده است . (در زمان خدمت مبلغی ناچیزی بعنوان غرامت گرفتم ولی حالا میتوانم برای مطالبه دیه اقدام کنم)حال از شما مشاور محترم سوال دارم که :
۱_چگونه میتوانم در دادسرا اقدام به دعوی مطالبه دیه بپردازم؟
۲_در کدام دادگاه یا دادسرا میتوانم طرح دعوی نمایم دادسرای عمومی یا دادسرای نظامی؟
۳ درصورت پرداخت دیه ..ایا دیه همان سال حادثه پرداخت میشود یا دیه بصورت یوم ادا میباشد؟
با تشکر از شما

  • عادل پرسیده شده 12 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 11 ماه پیش
بهترین پاسخ
1
0

سلام.

شما می توانید دادخواست حقوقی مطالبه دیه به طرفیت سازمان نیروهای مسلح مطرح کنید و اگر بخواهید از طریق دادسرا اقدام کنید باید به دادسرای محل وقوع این حادثه مراجعه کنید.

در هر صورت پیشنهاد می کنم چنانچه قصد طرح دعوا دارید حتما از یک وکیل دادگستری کمک بگیرید (در جلسه حضوری) چرا که لازم است تمام اسناد و مدارک شما به طور دقیق بررسی شود تا دعوای بی نقصی ارائه شود در غیر اینصورت هر لحظه ممکن است دادگاه یا دادسرا دعوای شما را نپذیرد.

در ضمن دیه یوم الادا می باشد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وبسایت

کليه حقوق اين وب سایت متعلق به فاطمه موسوی آرا می باشد.